Savunma ve havacılık tedarikinde paslanmaz çelik seçimi iki ayrı disiplini birleştirir: doğru kalite ve koşul (17-4 PH, 15-5 PH, PH 13-8 Mo gibi çökelme sertleşmeli çelikler ve ilgili AMS şartnameleri) ile kesintisiz izlenebilirlik (döküm numarası, EN 10204 3.1 sertifikası, ısıl işlem ve test kayıtları). Malzeme teknik olarak doğru olsa bile sertifika zincirinde kopukluk, parçanın kabul edilmemesine yol açar.
Neden PH kaliteler?
Havacılık yapısal parçalarında dayanım-ağırlık oranı, yorulma ömrü ve korozyon direnci aynı anda istenir. Östenitik 304 ve 316 bu dayanım seviyesine ulaşmaz; martenzitik 420 ve 431 ısıl işlemde çarpılır ve korozyon direnci sınırlıdır. Çökelme sertleşmeli (PH) kaliteler bu açığı kapatır:
- Çözeltiye alınmış hâlde (Condition A) işlenir, 482–621 °C'de yaşlandırılır; düşük sıcaklık çarpılmayı azaltır.
- Yaşlandırmayla 930–1520 MPa çekme dayanımına ulaşır.
- Krom içeriği 304'e yakın korozyon direnci sağlar.
- Koşul adı (H900, H1025, H1150) tasarım değerlerini doğrudan tanımlar.
Üç kalite, üç şartname
| Kalite | EN / UNS | Havacılık şartnamesi (çubuk) | Öne çıkan özellik | Tipik parça |
|---|---|---|---|---|
| 17-4 PH | 1.4542 / S17400 | AMS 5643 | Ekonomi, bulunurluk | Bağlantı elemanı, valf, pim, dişli |
| 15-5 PH | 1.4545 / S15500 | AMS 5659 | Enine tokluk, ferritsiz | İniş takımı bağlantıları, dövme parça |
| PH 13-8 Mo | 1.4534 / S13800 | AMS 5629 | En yüksek tokluk ve SCC direnci | Aktüatör mili, flap rayı, kritik yapısal |
AMS şartnameleri ASTM A564'ün ötesinde ergitme yöntemi (VAR, VIM+VAR), makro muayene, sertlik haritası, ısıl işlem yanıt testi ve ultrasonik muayene gibi şartlar taşır. Kalite karşılaştırmaları için 15-5 PH vs 17-4 PH ve PH 13-8 Mo nedir.
PH kaliteler dışında savunma projelerinde 316L (korozyon, manyetik olmayan parçalar), 431 (yüksek tokluk miller) ve 303 (korozif olmayan seri parça) da yaygındır.
Koşul seçimi: dayanım, tokluk, SCC
| Öncelik | 17-4 PH / 15-5 PH | PH 13-8 Mo |
|---|---|---|
| Maksimum dayanım | H900 | H950 |
| Yapısal denge (yaygın havacılık) | H1025, H1075 | H1000, H1050 |
| SCC ve tokluk | H1100, H1150 | H1100, H1150 |
| Korozif ortam, H2S | H1150M, H1150D | H1150M |
H900 ve H925 koşulları gerilmeli korozyon çatlamasına hassastır; tuzlu atmosfer veya hidrojen kaynağı varsa H1025 ve üzeri istenir. Boyut çekmesi ve ısıl işlem adımları için 17-4 PH ısıl işlem rehberi.
İzlenebilirlik zinciri
İzlenebilirlik, bitmiş parçadan çelikhanedeki döküme kadar kesintisiz kayıt demektir. Zincirin halkaları:
- Çelikhane: Döküm (heat) numarası, EN 10204 3.1 (veya 3.2) sertifikası, kimyasal analiz, mekanik test, ergitme yöntemi, ısıl işlem koşulu.
- Stokçu: Çubuk döküm numarasıyla depolanır; kesimde numara her parçaya damga, etiket veya elektrokimyasal markalama ile aktarılır; sevk irsaliyesi ve sertifika kopyası birlikte verilir.
- İmalatçı: İş emrine döküm numarası yazılır; ısıl işlem fırın grafiği, sertlik ölçümü ve varsa NDT raporu parça numarasıyla eşleştirilir.
- Son kullanıcı: Parça seri numarası ile malzeme dosyası (sertifika, ısıl işlem, muayene) arşivlenir; AS9100 ve savunma kalite sistemleri bu dosyayı denetler.
Zincirde en sık kopan halka ikinci adımdır: kesilmiş parçanın üzerinde döküm numarası yoksa sertifika ile parça eşleştirilemez. Bu yüzden teklif aşamasında "döküm numarası her parçaya aktarılacak" ifadesi yazılır. Sertifika türleri için EN 10204 rehberi.
Sertifika paketinde ne olmalı?
| Belge | 17-4 PH genel makine | Havacılık AMS siparişi |
|---|---|---|
| EN 10204 3.1 | Evet | Evet (gerekirse 3.2) |
| Kimyasal analiz (döküm) | Evet | Evet; ürün analizi istenebilir |
| Mekanik test (koşul belirtilmiş) | Evet | Evet; şartnamedeki koşulda ve ısıl işlem yanıt testi |
| Ergitme yöntemi beyanı | Hayır | Evet (VAR / VIM+VAR) |
| Makro muayene | Hayır | Evet |
| Ultrasonik muayene | Talep üzerine | Çoğu zaman evet (AMS 2630 / 2154) |
| Tane boyutu, delta ferrit | Hayır | Talep üzerine |
| Menşe ve ihracat kontrol beyanı | Hayır | Proje şartnamesine göre |
Ankara ve Ostim'in rolü
Türkiye savunma ve havacılık sanayinin önemli bölümü Ankara'da, özellikle Ostim ve İvedik OSB ile çevresindeki ana yüklenici tesislerinde toplanmıştır. Stokçunun aynı kümede bulunması numune kesimi, acil parça ve küçük parti teslimatında gün kazandırır; sertifika ve döküm numarası eşleştirmesi için fiziksel kontrol de kolaylaşır. 1962'den beri Ostim'de faaliyet gösteren depo, PH kalitelerde stok çapı ve tedarik süresi bilgisini teklif aşamasında paylaşır.
İhracat kontrol ve menşe
Savunma projelerinde malzemenin menşei ve ihracat kontrol durumu (ör. ITAR veya ulusal mevzuat) teklif aşamasında sorulur. Stokçu, üretici ülkesini ve sertifikadaki üretici adını paylaşır; proje dokümanı özel bir kısıt içeriyorsa bu bilgi siparişten önce netleştirilir. Bu konuda teknik değil belgesel bir tedarik adımı söz konusudur ve proje ofisinin yazılı gereksinimi esas alınır.
Teklif isterken yazılacaklar
- Kalite ve şartname: "17-4 PH, AMS 5643" veya "1.4542, EN 10088-3" veya "S17400, ASTM A564 Type 630".
- Teslim koşulu: Condition A (standart) veya istenen H koşulu.
- Form, ölçü, tolerans, boy; kesilmiş parça sayısı ve işleme payı.
- Sertifika: EN 10204 3.1; ek testler (UT, makro, ürün analizi).
- İzlenebilirlik: döküm numarası aktarımı, tek döküm talebi (aynı partiden).
- Ek belgeler: menşe, ergitme yöntemi, ısıl işlem raporu.
- Miktar ve teslim programı; havacılık kaliteleri için tedarik süresi.
Yapılandırılmış teklif için stok ve kesim rehberi, ağırlık için hesaplayıcı, teklif için form. Ankara Ostim'de savunma ve havacılık kümesine yakınlık, hızlı teslimat ve numune kesimi için pratik avantaj sağlar; bkz. savunma ve havacılık sayfası.
Özet
Savunma ve havacılıkta malzeme seçimi PH kaliteler ve koşullarıyla, tedarik ise şartname (AMS/ASTM/EN) ve izlenebilirlik zinciriyle tanımlanır. 17-4 PH ekonomi, 15-5 PH tokluk, PH 13-8 Mo en yüksek performans basamağıdır. Döküm numarasının her parçaya aktarılması ve sertifika paketinin şartnameye göre eksiksiz olması, teknik uygunluk kadar belirleyicidir.
SSS
Sık Sorulan Sorular
Savunma ve havacılıkta neden PH paslanmaz çelikler tercih edilir?
Çökelme sertleşmeli kaliteler 1000–1500 MPa çekme dayanımını korozyon direnciyle birleştirir ve düşük sıcaklıkta (482–621 °C) yaşlandırıldığı için çarpılma azdır. Bu, hassas işlenmiş yapısal parça, bağlantı elemanı ve aktüatör bileşenleri için uygundur.
AMS 5643 ile ASTM A564 arasındaki fark nedir?
İkisi de 17-4 PH çubuğu kapsar; AMS 5643 havacılık şartnamesidir ve ergitme yöntemi, makro muayene, sertlik haritası, ısıl işlem doğrulaması gibi ek şartlar taşır. ASTM A564 sertifikalı malzeme AMS siparişini karşılamaz.
İzlenebilirlik nasıl sağlanır?
Üreticinin döküm numarası, EN 10204 3.1 sertifikası ile çubuğa damgalanır; stokçu kesim yaptığında numarayı her parçaya aktarır ve sevk evrakında belirtir. Müşteri, parçadan dökümdeki analize kadar kesintisiz kayıt zincirini dosyasında tutar.
Standartlar ve kaynaklar
- EN 10088-1/-2/-3: Paslanmaz çelikler — kalite listesi, levha ve uzun ürünler için teknik teslim şartları (CEN)
- EN 10204: Metalik ürünler — muayene belgelerinin tipleri (2.2, 3.1, 3.2)
- ASTM A276 / A240 / A564: Paslanmaz çubuk, levha ve çökelme sertleşmeli çelikler için standart şartnameler (ASTM International)
- AMS 5643 / 5659 / 5629: 17-4 PH, 15-5 PH ve PH 13-8 Mo havacılık malzeme şartnameleri (SAE International)
- Değerler EN 10088 ve ASTM tipik değerleridir; bağlayıcı değerler malzeme sertifikasında (EN 10204 3.1) yer alır. Editoryal ilke: Hakkımızda.


